Žáci z Máje se od příštího týdne budou učit na jiných školách

Oficiální protokoly Zdravotního ústavu k měření minerálních a azbestových vláken v budovách základních škol Máj I a Máj II dnes odpoledne obdrželi představitelé města.

Zpráva potvrdila, že během měření, která se uskutečnila od 1. do 4. listopadu, byly na některých místech škol limitní koncentrace vláken překročeny.

"Vedení města na základě zprávy Zdravotního ústavu rozhodlo, že od 5. prosince se výuka pro žáky ZŠ Máj I a ZŠ Máj II přesune do ostatních českobudějovických škol," uvedl primátor města Juraj Thoma.

Toto opatření se nedotkne prvňáčků a druháků. Pro ty bude výuka zajištěna v takzvaném Domečku v sousedství májských škol.

Vedení waldorfské základní školy již je předběžně dohodnuto na dočasném azylu v prostorách mezinárodní školy v Hluboké nad Vltavou.

"Během zítřejšího dne (29.11.) dokončíme plán rozmístění jednotlivých tříd do pěti základních škol na území města. Dopravní podnik má rovněž za úkol připravit organizaci odvážení dětí z Máje do těchto škol a zpět na sídliště," upřesnil náměstek primátora Petr Podhola. "Pro všechny děti pochopitelně v náhradních školách zajistíme stravování, družina bude standardně fungovat v Domečku," dodal Podhola.

S konkrétním plánem organizace výuky vedení města seznámí veřejnost nejpozději ve středu.
 

Protokoly Zdravotního ústavu o měření v základních školách:

ZŠ Máj I
ZŠ Máj II