Vánoce ve městě 2009

Letošní advent začíná slavnostním rozsvícením vánočního stromu na náměstí Přemysla Otakara II. v sobotu 28. listopadu.

Kulturní program adventu zahrnuje celkem 114 akcí, jejichž přehled naleznete na této stránce rozdělený do dvou částí: nahoře veřejné akce, konané v ulicích města, níže pak kompletní program celého adventu.

Oba přehledy si také můžete pro svou potřebu stáhnout ve formátu pdf:



NENECHTE SI UJÍT - VEŘEJNÉ AKCE V ULICÍCH MĚSTA

28.11.

16.30

náměstí  Přemysla Otakara II. – Slavnostní rozsvícení vánočního stromu odbor kultury statutárního města České Budějovice                      

28.11.

17.00

Loutkohra Jihočeského divadla – Andělíček Toníček – premiéra

28.11.

20.00

k. c. Bazilika – Support Lesbiens – Tour 2009 – tradiční koncert                               

29.11.

15.00

Loutkohra Jihočeského divadla – Andělíček Toníček

29.11.

15.30

Husův sbor, Palackého náměstí – Adventní koncert – účinkuje orchestr Collegium Musicum Budvicense, Jihočeské pěvecké sdružení                                                                               

29.11.

17.30

Galerie Pod kamennou žábou – XV. Adventní zpívání – CANTUS FIRMUS –

první adventní koncert s rodinnou kapelou                                                          

29.11.

19.00

DK Metropol, společenský sál – Ondřej Havelka a Melody Makers – Příběh jazzu – další pozoruhodný koncert této formace

1.-3.12.

Jihočeské muzeum v Č. Budějovicích – Svátky vánoční – PhDr. Nora Jelínková, PhDr. František Krejča – pásmo přednášek pro školy a veřejnost

1.-3.12.

10.00-17.00

Jihočeské muzeum v Č. Budějovicích – Ateliér Tvor – tvorba vánočních dekorací v podání výtvarného ateliéru Tvor pro školy i veřejnost

1.12.

15.30

Piaristické náměstí – 10. Vánoční zvonkový průvod – zahájení provozu „Ježíškova poštovna v Č.Budějovicích“, tj. razítkování dopisů, pohledů, přání po celou dobu adventu -  Pohádkové království, o.s., ČSRS SK Pedagog,  Český rozhlas Č. Budějovice a odbor kultury statutárního města České Budějovice                                                              

1.12.

17.00

náměstí Přemysla Otakara II. – Vránkovy koledy – účinkuje Jihočeské pěvecké sdružení a Velký dechový orchestr –  odbor kultury statutárního města České Budějovice                                  

1.12.

19.00

Galerie Pod kamennou žábou – Ozvěny Anifestu – promítání krátkých animovaných filmů                                                          

2.12.

17.00

Loutkohra Jihočeského divadla – Andělíček Toníček - s mikulášskou nadílkou

2.12.

19.00

Koncertní síň O. Jeremiáše – Jihočeská komorní filharmonie  Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice

2.12.

19.00

DK Metropol, divadelní sál – Dvakrát Woody Allen: Riverside Drive, Old Saybrook – dvě sexy komedie – Divadlo bez zábradlí Praha, hrají: J. Carda, K. Heřmánek, D. Morávková, J. Švandová, …

2.12.

19.00

Studiový sál Českého rozhlasu Č. Budějovice, U Tří lvů 1 – Bob Frídl - koncert

2.12.

19.00

c. k. Solnice – Teátr Víti Marčíka – Setkání před Betlémem                               

3.12.

18.00

Loutkohra Jihočeského divadla – Andělíček Toníček – s mikulášskou nadílkou

3.12.

19.00

Koncertní síň O. Jeremiáše – Jihočeská komorní filharmonie  Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice

3.12.

20.00

c. k. Solnice – Prokop, Hrubý, Andršť Trio – koncert – tři legendy na jednom pódiu                               

4. -6.12.

9.00 – 18.00

Výstaviště České Budějovice, a. s. - Adventní trhy – 12. ročník

4.12.

17.00

Loutkohra Jihočeského divadla – Ten náš Betlém – s mikulášskou nadílkou

5.12.

10.00 a 14.00

DK Metropol, divadelní sál – Sněhurka – muzikál Těšínského divadla

5.12. 

14.00 – 17.00

Mikulášská jízda historickým trolejbusem – pro hodné i hříšníky –  odbor kultury statutárního města  a Dopravní podnik města České Budějovice a.s.

5.12.

17.45

náměstí Přemysla Otakara II. – Přílet anděla odbor kultury magistrátu města ve spolupráci s Divadlem Kvelb            

5.12.

19.30

náměstí Přemysla Otakara II. – Otevření kluziště - bruslení pod vánočním stromem –  statutární město České Budějovice ve spolupráci s ČEZ           

6.12. – 5.1.

2010

10.00 – 21.30

Náměstí Přemysla Otakara II. – Bruslení pod vánočním stromem –  statutární město České Budějovice ve spolupráci s ČEZ                      

6.12.

10.00 a 14.00

Loutkohra Jihočeského divadla – Andělíček Toníček – s mikulášskou nadílkou

6.12.

17.30

Galerie Pod kamennou žábou – XV. Adventní zpívání – Skřivánek – účinkuje pěvecký sbor ZUŠ Zliv – pásmo vánočních písní                            

6.12.

18.00

Modlitebna České církve evangelické, ul. 28. října – Vánoční koncert – Jihočeské pěvecké sdružení a Collegium musicum Budvicense

7.12.

19.00

Koncertní síň O. Jeremiáše – Jihočeská komorní filharmonie&Nezmaři  Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice

7.12.

19.00

DK Metropol, společenský sál – Fešáci 2009 – vánoční koncert legendární skupiny se vzpomínkou na Michala Tučného

8.12. – 9.12.

9.00-17.00

Jihočeské muzeum v Č. Budějovicích – Pečeme, zdobíme, aranžujeme vánočně – ukázkyvánočního aranžování, dekorace (8.12.) a zdobení perníčků (9.12.) žáků SOŠVAZ školám i veřejnosti

8.12.

19.00

Koncertní síň O. Jeremiáše – Jihočeská komorní filharmonie&Nezmaři  Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice

9.12.

19.00

Koncertní síň O. Jeremiáše – Jihočeská komorní filharmonie&Nezmaři  Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice

9.12.

19.00

Studiový sál Českého rozhlasu Č. Budějovice, U Tří lvů 1 – Josef Sochor

9.12.

19.30

KD Slavie – Gospelové vánoce – účinkují Oscar Williams & Perfected Praise (USA) – tradiční vánoční koncert s jedinečnou atmosférou – pořádají Městské kulturní domy Č. Budějovice, a. s.

9.12.

20.00

k. c. Bazilika– Asonance – koncert irské a keltské balady

10.12.

19.30

Loutkohra Jihočeského divadla – Dr. Jekyll a Mr. Hyde

10.12.

18.30

Jihočeské muzeum v Č. Budějovicích – Splnilo se písmo svaté – vánoční písně a koledy PS Jitřenka - dirigent MgA. Otakar Dubský

10.12.

19.30

Koncertní síň O. Jeremiáše – Jihočeská komorní filharmonie&Nezmaři  Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice

10.12.

19.00

Studiový sál Českého rozhlasu Č. Budějovice, U Tří lvů 1 – Vánoce s Valdaufinkou

11.12.

16.30

Koncertní síň O. Jeremiáše – Vánoční koncert – účinkuje ZUŠ Piaristické náměstí Č. Budějovice –   ZUŠ ve spolupráci s Jihočeskou komorní filharmonií České Budějovice

12.12.

10.00

Loutkohra Jihočeského divadla – Andělíček Toníček

12.12.

18.00

Koncertní síň O. Jeremiáše – Koncert k 20. výročí založení PS Mendík –   Gymnázium J. V. Jirsíka ve spolupráci s Jihočeská komorní filharmonií České Budějovice

12.12.

20.00

KD Vltava – PSÍ VOJÁCI – koncert legendární kapely

12.12.

19.30

Loutkohra Jihočeského divadla – Dr. Jekyll a Mr. Hyde – derniéra

13.12.

16.00

Jihočeské divadlo – Petr Bende &band – koncert

13.12.

17.30

Galerie Pod kamennou žábou – XV. Adventní zpívání – Aúúúna a Zkamenven – vánoční world music s aramejským otčenášem                                                                                                                                

13.12.

18.00

Koncertní síň O. Jeremiáše – Vánoční koncert ZUŠ B. Jeremiáše ZUŠ ve spolupráci s Jihočeskou komorní filharmonií České Budějovice

14. – 20.12.

9.00 – 18.00

náměstí Přemysla Otakara II. – Vánoční trhy – prezentace a prodej zboží s vánoční tématikou – pořádají Městské kulturní domy České Budějovice, a.s.

14.12.

16.45

Jihočeské muzeum v Č. Budějovicích – Vánoční zamyšlení – PhDr. J. Chvojka – z programu Historického klubu

14.12.

19.00

DK Metropol, společenský sál – Vánoční čas s Marií Rottrovou – koncert, kde vystoupí P. Bobek, Duo Fresh, DS Coro Piccolo a orchestr Septet plus

14.12.

19.30

Koncertní síň O. Jeremiáše – Vánoční muzikálový koncert – účinkují: J. Kříž, M. Nosková, O. Kříž –   Kart-production

14.12.

19.30

DK Metropol, divadelní sál – Jakub Smolík se svou kapelou  – vánoční program  oblíbeného zpěváka, spoluúčinkuje DPS Carmina Agentura Country DJ Aleš Trdla

15. – 19.12.

9.00 – 18.00

nádvoří radnice – Vánoční řemeslné trhy kulturní program od 15.00 hod., od 16.30 hod. Večerníčky – divadelní představení pro děti  odbor kultury statutárního města České Budějovice                   

15.12.

17.00

Alšova jihočeská galerie, Wortnerův dům – Obrazy a svedkovia – doc. Dr. I. Ciulisová – příběh obrazu Colijna de Coter z katedrály sv. Martina v Bratislavě

15.12.

20.00

k. c. Bazilika – Ida Kelarová, Jazz famelija a hosté – křest CD Aven Bachale                          

15.12.

17.00

Malý koncertní sál, Konzervatoř, Kanovnická 22 – Vánoční koncert pro dárce a příznivce charity  Diecézní charita České Budějovice

15.12.

18.00

Koncertní síň O. Jeremiáše – Vánoční koncert DPS Carmina  Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice

16.12.

10.00 – 17.00

Jihočeské muzeum v Č. Budějovicích – Ateliér Tvor – výroba drobných dárků pro školy i veřejnost

16.12.

19.00

Studiový sál Českého rozhlasu Č. Budějovice, U Tří lvů 1 – Folklórní podvečer s Úsvitem

16.12. 19.00 kostel Růžencové Panny Marie (Žižkova ul.) - Adventní charitativní koncert pro Městskou charitu České Budějovice - Biskupské gymnázium J. N. Neumanna

16.12.

19.30

Koncertní síň O. Jeremiáše – Vánoční koncert – účinkují: G. Jelínková (soprán – Státní opera Praha), F. Bandžak (baryton – Londýn) –   Kart-production

16.12.

20.00

c. k. Solnice – Vizita –divadlo – improvizační večírek J. Duška a P. Lašéze

17.12.

18.00

Jihočeské muzeum v Č. Budějovicích – Koledování s Úsvitem – vánoční písně a koledy v podání PS Úsvit

17.12.

18.30

Koncertní síň O. Jeremiáše – Dobrý večer Quintet – cyklus pro děti a rodiče –  Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice

17.12.

19.00

Studiový sál Českého rozhlasu Č. Budějovice, U Tří lvů 1 – Rozhlasový swingový orchestr o Vánocích

18.12.

10.00 – 18.00

Dům U Beránka, Krajinská 35 – Beránkovy Vánoce – Rozsvícení pavlače – zdobení vánočního stromu ve dvoře domu u Beránka, zpívání pro Ježíška a v 17.00hod. slavnostní rozsvícení vánočního stromu a pavlačí –  občanské sdružení TAM-TAM

18.12.

19.00

Alšova jihočeská galerie, Wortnerův dům – Žestě dvěstě – koledy vystřižené z plechu

19.12.

9.00 – 18.00

Dům U Beránka, Krajinská 35 – Beránkovy Vánoce – Šperkařská dílna + trh – možnost výroby drobného šperku, od 17.00 hod. – Betlém živý a živější –představení s koledami, zvířátky a Ježíškem –  občanské sdružení TAM-TAM

19.12.

10.00

Loutkohra Jihočeského divadla – Ten náš Betlém

20.12.

9.00 – 18.00

Dům U Beránka, Krajinská 35 – Beránkovy Vánoce – Rybí trh – kuchyňské úpravy ryb, ukázky filetování, domácí rybí speciality, rybí polévka, uzené ryby, rybí pohádky a poudačky, 10.00-16.00 hod. – vyšívání rybími šupinami občanské sdružení TAM-TAM

20.12.

10.00 – 17.00

Piaristické náměstí, Panská ulice – Vánoce na starém městě a staročeská vánoční ulička v Panské ul. –  agentura M-ARS a odbor kultury statutárního města České Budějovice    

20.12.

17.00 a 19.00

Koncertní síň O. Jeremiáše – Vánoční koncert českobudějovického DPS Canzonetta  Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice

20.12.

17.30

Galerie Pod kamennou žábou – XV. Adventní zpívání – Furiant – koledy s folklórním souborem                                                                                         

20.12.

19.00

DK Metropol, divadelní sál – G. Feydeau – Blboun (Le Dindon)  – účinkuje Divadlo na Fidlovačce Praha, hrají: T. Töpfer, O.Brousek ml., P. Rychlý, E.Balzerová, aj.

21.12.

9.00 – 18.00

Dům U Beránka, Krajinská 35 – Beránkovy Vánoce – celý den Dobročinný bazar – prodej výrobků handicapovaných dětí, 14hod. – 15 hod. -  punč od radních, od 16.00 hod. Andělíček Toníček – vánoční pohádka v přednesu Loutkohry JD –  občanské sdružení TAM-TAM

22.12.

9.00 – 18.00

Dům U Beránka, Krajinská 35 – Beránkovy Vánoce – Pečení pro radost – pečenívánočeka cukroví sjedením obří beránkovské vánočky, od 18 hod. – Štědrý večer paní Hůlové – promítání kultovní povídky I. Chauna –  občanské sdružení TAM-TAM

22.12.

17.00

Náměstí Přemysla Otakara II. – Živý Betlém – Borovanští betlémáři v Českých Budějovicích – odbor kultury statutárního města České Budějovice                                                                 

22.12.

17.00 a 20.00

Koncertní síň O. Jeremiáše – DPS Carmina – J. J. Ryba – Česká mše vánoční, K. Stecker – Koleda, dirigent J. Vodňanský –  spoluúčinkuje Jihočeská komorní filharmonie, Chrámový PS Velešín,–  Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice

23.12.

9.00 – 13.00

Dům U Beránka, Krajinská 35 – Beránkovy Vánoce – Rozjímání – rozjímání s adventními zvyky – ukázky starých zvyků, předení vřetena, pouštění lodiček, výroba svíček, balení dárků… –  občanské sdružení TAM-TAM

23.12.

16.00

Jihočeské divadlo – Vánoční koncert – J. J. Ryba – Česká mše Vánoční: Hej mistře, J. Pavlova: Missa Brevis

23.12.

16.30

před katedrálou sv. Mikuláše – Betlémské světlo – účinkuje Jihočeské pěvecké sdružení  – Český rozhlas České Budějovice, Římskokatolická farnost – Děkanství u sv. Mikuláše                                         

25.12.

17.00

DK Metropol, divadelní sál – Vánoční koncert DPS Jitřenka – dirigent MgA. O. Dubský, MgA. E. Gadzhyyeva

26.12.

15.30

Husův sbor, Palackého náměstí – Vánoční koncert – J. J. Ryba: Česká mše vánoční – účinkuje Brass Collegium, Jihočeské pěvecké sdružení a Komorní orchestr Collegium Musicum Budvicense –  Náboženská obec CČSH Č.Budějovice

26.12.

16.00

Jihočeské divadlo – Vánoční koncert – J. J. Ryba – Česká mše Vánoční: Hej mistře, J. Pavlova: Missa Brevis

26.12.

19.00

DK Metropol, divadelní sál – Vánoční koncert Musica Bohemica Praha – dirigent J. Krček

27.12.

10.00

Loutkohra Jihočeského divadla – O veliké řepě a jiné pohádky ze Špalíčku

28.12.

10.00

Loutkohra Jihočeského divadla – Červená Karkulka

29.12.

10.00

Loutkohra Jihočeského divadla – Bylo nebylo

30.12.

10.00

Loutkohra Jihočeského divadla – Ronja, dcera loupežníka

30.12.

19.00

Jihočeské divadlo – Perfect days – předsilvestrovské představení

31.12.

10.00

Loutkohra Jihočeského divadla – Kašpárek v rohlíku 2

31.12.

12.00

Náměstí Přemysla Otakara II. – Pohádkové poledne u Samsonovy kašny aneb po třech věžích kolem kašnyPohádkové království, o.s., ČSRS SK Pedagog

31.12.

16.00 a 19.30

Jihočeské divadlo – Kytice – silvestrovské představení

1.1.

17.00

Koncertní síň O. Jeremiáše – Novoroční koncert – Jihočeská komorní filharmonie  Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice

5.1.

14.30

Diecézní charita – Tříkrálová sbírka – slavnostní požehnání koledníkům Tříkrálové sbírky pod širým nebem na náměstí Přemysla Otakara II. –  českobudějovická Diecézní charita

8.1.

19.00

DK Metropol, divadelní sál – Tříkrálový koncert – účinkuje Filharmonie Brno,  L. Svárovský (dirigent) –  firma Swietelsky stavební s. r. o.                                                                                                      



Pravidelné akce

28. listopad – 19. prosinec (každou sobotu od 17.00, 18.00 a 19.00h)

Pozvání do secese, aneb advent u Hardtmuthů – adventní obchůzky za doprovodu četníka-pochůzkáře, navštívíte 4 objekty s Vašimi oblíbenými historickými postavami se svými novými životními příběhy –  Agentura Kultur-kontakt
–   vstupenky nutno rezervovat předem na www.kultur-kontakt.cz, tel.: 387 310 412

 


Výstavy


10.11. – 6.12. 2009

Galerie Nahoře, DK Metropol – První rok svobody /1989-1990/ – fotografie jč fotografů – přechod k demokracii v jižních Čechách                              

17.11. – 18.12.

Radniční výstavní síň – První rok svobody /1989-1990/ – fotografie jihočeských fotografů – přechod k demokracii v Českých Budějovicích - odbor kultury Magistrátu města České Budějovice a Galerie Nahoře         

23.11. – 31.12.

Galerie Na dvorku, Hroznová 8 – Vladislava Zítová – Jirásková – vánoční prodejní výstava obrazů a soch                                           

28.11. – 9.1. 2010

Galerie Hrozen, Hroznová 22 – Výstava grafiky a drobných tisků k Vánocům a Novému roku – A. Born, J. Paleček, V. Johanus a další autoři

28.11. – 6.1. 2010

Galerie řemesel Bonaventa, Krajinská 21 – České sklo o vánocích – vánoční a novoroční výstava                                                    

28.11. – 6.1. 2010

Galerie řemesel Bonaventa, Krajinská 21 – Řemesla o vánocích – vánoční a novoroční výstava děl řemeslných umělců, výstava Dětského ateliéru                                                   

28.11. – 31.1.

2010

Art Galerie Present – Adventní reminiscence – prodejní výstava obrazů a plastik kmenových autorů galerie

30.11.-30.12.

Galerie Pod kamennou žábou – Radek Doško – Samolety – obrazy 

1.12. – 30.12.

Jihočeská vědecká knihovna, Lidická 1 – Jiří Müller - obrazy

1.12. – 24.1. 2010

1.12. v 18.00 vernisáž

Dům umění, nám. Přemysla Otakara II. – Liam Gillick /GB/ – nástěnná malba

1.12. – 31.12.

Český rozhlas Č.Budějovice, výstavní prostor – Vladimír Nosek –

výstava jihočeského autora – olejomalba, koláže

8.12.-31.1.

2010

8.12. v 17.00. vernisáž

Galerie Nahoře, DK Metropol – Fotouniverziáda – mezinárodní soutěžní přehlídka amatérské fotografie

10.12. – 31.1. 2010

Alšova jihočeská galerie, Wortnerův dům – Hráči – výstava zachycující hru, hráče a svět kolem hraní za posledních sto let

12.12. –6.1. 2010

Jihočeské muzeum v Č.B. – Od Lucie do Tří králů – tradiční výstava Betlémů

14.12. – 18.12.

DDM, U Zimního stadionu 1, Č.B. - Vánoční výstava nejen dětských výrobků

22.12. – 15.1. 2010

Radniční výstavní síň – Petr Luniaczek – fotografie –  odbor kultury statutárního města České Budějovice