Úspěchy jihočeských sportovců na Olympiádě dětí a mládeže

Jihočeši na Olympiádě dětí a mládeže jednoznačně ovládli turnaj v karate!

Po dvou dnech zápolení zatím máme 12 zlatých, 9 stříbrných a 3 bronzové medaile. V počtu nejvyšších ocenění jsme zatím 3. ze všech krajů.

Ohromnou porci cenných kovů přinesli karatisté – celkem 10 zlatých, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile.

K těmto úspěchům přispěli i závodníci a závodnici z dvou českobudějovických sportovních klubů TJ Karate České Budějovice a Fight Club České Budějovice – z TJ Karate ČB Nicol Cirhanová získala 1. místo v kategorii kumite jednotlivci – starší žákyně do 47 kg a byla součástí zlatého kumite týmu starších žáků i bronzového kata týmu. Dominika Suchá byla potom druhá v kategorii kumite jednotlivci – dorostenky +52 kg, získala i zlatou v rámci kumite týmu – dorost a stříbrnou v kata týmu. Velmi úspěšní byli i závodníci z Fight Clubu – Lucie Bukovská zvítězila v kategorii kumite jednotlivci – dorostenky do 52 kg, dále byla členkou zlatých a stříbrných týmů – v kumite a v kata. David Šimota byl první mezi dorostenci v kumite, stejně jako Lucie byl potom součástí zlatých a stříbrných dorosteneckých týmů v kumite a kata. Další závodník, Marcel Malý, získal zlato v kumite mezi staršími žáky nad 50 kg, dále se umístil na bronzovém stupni v kategorii kata – starší žactvo, z týmových soutěží má další zlatou – v kategorii kumite – starší žactvo.

Město České Budějovice se připojuje ke gratulaci a všichni doufáme, že o našich úspěšných sportovcích ještě uslyšíme!

Stránka byla upravena uživatelem Alice Burianová, 26. 6. 2024.