Trasa FreeRun v Českých Budějovicích

 

Dovolte, abychom vás pozvali na zahájení projektu FreeRun v Českých Budějovicích. Jedná se o síť běžeckých tras po celé České republice, které měří 5km a jsou prověřené tisíci běžci, kteří zde běhají každý den. Kdo ale raději běhá ve skupince, může využít na každé trase vybraného trenéra, který organizuje běžecké skupinky, připravuje tréninky a radí všem začátečníkům, jak začít s běháním. Vše je možné najít v mobilní aplikaci RunCzech, kde jsou všechny trasy zaznamenány společně s návodem, jak ji používat.

Projekt má od svého začátku ambice rozhýbat celou Českou republiku a využít tak stávající běžeckou horečku, která u nás panuje. Ve spolupráci s renomovanou agenturou Gfk jsme zjistili, že 26% populace ve věku 15 a 65 let běhá alespoň jednou týdně. Naším společným cílem je tuto statistiku v příštích letech ještě zlepšit a přispět tak ke zlepšení fyzické, psychické i emoční pohody lidí ve všech našich regionech.

V Českých Budějovicích se všichni běžci a sportovní nadšenci mohou těšit ze dvou tras. Jedna se nachází v parku Stromovka a druhá vede po Nábřežní ulici.

Je nám potěšením vás tímto pozvat na slavnostní otevření trasy Nábřežní, které se bude konat ve čtvrtek 24. září 2015 od 17:00 na Zátkově nábřeží u Kulturního domu Slavie.

Půjde o běžecký trénink přístupný široké veřejnosti, na kterém bychom společně slavnostně trasu otevřeli formou krátkého úvodního slova a symbolického přestřižení pásky. Vedle náměstka primátora Petra Holického na místě bude zástupce naší organizace, trenér dané trasy a také zástupce našeho hlavního partnera Mattoni, který nám s celým projektem významně pomáhá. Slavnostního otevření i tréninku se také zúčastní motocyklový závodník Jakub Smrž.

V rámci programu si běžci proběhnou tuto pětikilometrovou trasu a mohou se podělit se svými běžeckými kamarády o zkušenosti a novinky ze světa aktivního životního stylu. Na místě bude pro účastníky připraven pitný režim a malý tematický dárek.

Budeme se těšit na společné setkání ve čtvrtek na trase!

RunCzech tým

 „Zdá se, že fenomén běhání je stále populárnější, a to nejen v Českých Budějovicích. Motivací může být zdravý životní styl, smysluplné vyplnění volného času, ztráta přebytečných kil, ale třeba i fakt, že rekreační běhání vlastně nic nestojí. Lidé se během baví, poznávají se mezi sebou, ti zkušenější mohou předávat vlastní poznatky začátečníkům a svým způsobem je i motivační, protože přirozeností člověka je, že si chce dokazovat stále více,“ poznamenal náměstek primátora Petr Holický, který si ve čtvrtek novou trasu prohlédne.