Světový svátek hudby v Českých Budějovicích

Dopolední program se koná mimo České Budějovice. Studenti Střední pedagogické školy v Prachaticích a studenti Česko-anglického gymnázia v Českých Budějovicích navštíví se svým programem Domov pro seniory Chvalkov na Trhosvinensku.

Odpolední a večerní program tvoří koncerty na vybraných místech v centru Českých Budějovic. Hudbou ožije Panská ulice, Ulice Dr. Stejskala (prostor před Jihočeským divadlem), letní scéna DK Slavie, Piaristické náměstí a vlakové nádraží České Budějovice. Odpolední program, který zahájí v 14:00 před Jihočeským divadlem Hudební soubor SPgŠ Prachatice a žáci SZUŠ Zavadilka České Budějovice, je určený neprofesionálním a profesionálním hudebním uskupením. Diváci se mohou těšit na známé i nové tváře jihočeské hudební scény. Představí se mimo jiné Sbor se Z studentů Gymnázia Česká a olympijských nadějí, kapela Hudba zajištěna, Jakseslezem, Trio de Compostela, Le Beng, Estuary High Tide, Manilla Joe, jazzové Trio Avalon, TWB - Trinity Worship, romská kapela Čháve budějicatar, Noční Směna, Pirates of the pubs, Vespere Vestis, ONI, soubor Cantus Firmus a pěvecký sbor Mendík.

Ve Strakonicích odpoledne vystoupí Dětský pěvecký sbor Fere Angeli ZUŠ Strakonice na farmářských trzích.

Aktuální informace o jednotlivých vystoupeních naleznou zájemci na facebookových stránkách jihočeského svátku hudby - https://www.facebook.com/svetovysvatekhudby a na internetových stránkách Francouzské aliance Jižní Čechy - http://francouzska-aliance.cz/.

Koncerty se mohou uskutečnit díky významné podpoře Jihočeského kraje a Statutárního města České Budějovice.

Na všechny koncerty je vstup volný.