Strážníci budou mít zázemí na Lannovce

Obvodní hlídky městských strážníků, které působí v oblasti Lannovy třídy a centra města, budou mít své nové zázemí v jednom ze tří stánků na nedávno zrekonstruované českobudějovické pěší zóně.

„Toto pracoviště bude sloužit především pro strážníky v ulicích, aby se hlídky v případě zálohy nebo technické přestávky nemusely vracet až na základnu do ulice Jaroslava Haška, ale mohly zůstat v dané lokalitě, což by logicky mělo vést k zefektivnění služby a ke snížení ztrát času způsobených přesuny hlídek,“ říká primátor Juraj Thoma.

Nepůjde samozřejmě o plnohodnotnou služebnu, tak jako je tomu například u hlavní služebny městské policie v ulici Jaroslava Haška nebo na sídlišti Máj. „Nebudou tady oficiální úřední hodiny, ale pokud se na strážníky v případě potřeby nebo naléhavé situace občané obrátí, určitě jim pomohou či poradí. Navíc okolí Lannovy třídy zahrnuje i problematičtější lokality autobusového a vlakového nádraží, kde je třeba dbát na dodržování pořádku a přítomnost městských strážníků je zde opravdu žádoucí,“ doplňuje náměstek primátor Petr Podhola.

Na novém stanovišti městské policie na Lannově třídě najdou lidé i několik důležitých údajů, například číslo bezplatné tísňové linky MP či kontakt přímo na přestupkové oddělení.