Služebně na Máji se lidé nevyhýbají

Celkem 63 lidí využilo od ledna do srpna úředních hodin na služebně Máj a přišli za strážníky se svými podněty. „Návštěvy občanů na služebně se týkaly především vyřešení výzev pro nepřítomné řidiče, předání nalezených věcí a dokladů a žádost o provádějí častější kontroly konkrétního místa se zaměřením na porušování veřejného pořádku,“ přiblížila mluvčí městské policie Katka Schusterová.

Připomněla, že úřední hodiny na májské služebně jsou v pondělí a v pátek 8.00 až 9.00 a 16.00 až 17.00 hodin a ve středu 8.00 až 9.00 a 20.00 až 21.00. V tuto dobu je občanům k dispozici na Máji zástupce velitele té směny městské policie, která je právě ve službě.

„Jsem rád, že lidé úředních hodin na služebně využívají, i když mohou volat přímo na linku 156. Osobní kontakt strážníků s občany považuji za důležitý, protože umožňuje přiblížit jejich problémy, často dlouhodobější, důkladněji,“ dodal primátor Juraj Thoma.

Májská služebna funguje od 28. prosince 2007. V průběhu letošního roku radnice a městská policie podnikly další kroky ke zlepšení bezpečnostní situace na Máji. Do hlídkové služby budou postupně zařazováni psovodi, do konce roku na Máji přibudou dvě nové kamery dohlížecího systému (v ulici M. Chlajna a u základních škol).

Dále se připravuje veřejné jednání s občany, na němž bude přítomen kromě vrchního strážníka městské policie Viléma Vávry a dalších strážníků zodpovědných za Máj i primátor Juraj Thoma. Lidé budou mít příležitost prodiskutovat situaci na Máji a své problémy přímo s nimi.

O konkrétním datu a místu setkání budeme veřejnost včas informovat.