První workoutové hřiště se otevře v Budějovicích tento pátek

V parčíku na levém břehu řeky Malše se bude v pátek 10. srpna 2018 v 10.00 hodin oficiálně otevírat první workoutové hřiště.

„Jedná se o betonovou desku s gumovými obrubníky o velkosti 65 m2, na níž je položen umělý zelený povrch a instalovány červené a žluté cvičební konstrukce. Ty jsou kovové a umožňují cvičení a posilování s váhou vlastního těla. Trojitá bradla, hrazdy v různých výškách, vodorovný žebřík, svislé žebřiny, lomená hrazda, vysuté křídlo neboli šikmý žebřík, gymnastické kruhy, pole dance, víceúčelová lavice s bradly a dále šikmá lavice a stepy, což jsou víceúčelové stupínky,“ popisuje vybavení hřiště náměstek primátora Petr Podhola. Cena včetně projektové dokumentace, technického a autorského dozoru činí 600 tis. korun.

„Je to první hřiště ve městě a osobně jsem velice rád, že jsme občanům dokázali splnit jejich přání. V minulém roce jsem se sešel se zástupci petentů v čele s paní Veronikou Krepsovou, které jsem dal za pravdu, že hřiště pro venkovní cvičení v našem městě jednoznačně chybí. Organizátorům petice je potřeba poděkovat, a to nejen za prvotní impuls, ale také za následnou spolupráci při hledání vhodného prostoru. Teď už jen doufám, že hřiště splní svůj pravý účel, lidé si tam protáhnou svá těla a odolá případným atakům vandalů,“ dodal náměstek s tím, že je jeho ambicí v příštím roce vybudovat další workoutové hřiště v Českých Budějovicích.  

Stránka byla upravena uživatelem Bc. Lucie Vargová, 8. 8. 2018.