Poutník vyrazil z Prahy na start Budějovického půlmaratonu

První muž vyrazil na start Budějovického půlmaratonu už v pátek, s osmidenním předstihem. Markus Hermann, člen poradního výboru pořadatelského týmu, se vydal pěšky z Prahy do Českých Budějovic. Čeká ho 160 kilometrů a před premiérou šestého z běhů rodiny RunCzech.com chce předat startovní pistoli primátoru města Juraji Thomovi.

„Šťastnou cestu a volej, sejdeme se na startu,“ vyprovodil ho ze sídla firmy v Praze na Jiráskově náměstí po krátkém deštíku Carlo Capalbo, předseda organizačního výboru běžeckého seriálu RunCzech.com.

„Je to trénink, ale taky symbolická pouť, jak přivítat nového člena našeho běžeckého seriálu. Chci poznat krásy země, potkat lidi, ochutnat místní jídlo. Stejnou ideu má i RunCzech.com,“ říká Markus Hermann, Němec, který žije v Česku již jedenáct let. V kapse má jen telefon s GPS, bude z něho posílat i zpravodajství ze své cesty. „Uvidíme, jaké bude počasí a jak půjde cesta. Někde bych si mohl dát i den odpočinku,“ plánuje.

„Je to výkon jak z F. L. Věka,“ ocenil Hermanna potěšeně českobudějovický primátor Juraj Thoma, když se dozvěděl o jeho plánu. „Pokud se letošní ročník povede, tak příští rok nebude zbytí, než abych běžel,“ dodal, přestože doposavad se věnoval nanejvýš turistice.

Českobudějovický půlmaraton se běží v sobotu 9. června, kapacitu 1400 startovních čísel pro soutěžní běhy vyčerpal s víc než měsíčním předstihem. Přihlásit se dá ještě na místě do České dráhy Rodinného běhu na 3 km.