Otevření letní plovárny se blíží, krytá se zavře

I když to tak venku nevypadá, otevření českobudějovické letní plovárny se kvapem blíží.

Předpokládáme, že bychom mohli její provoz zahájit v sobotu 7. června. Vše ale bude záviset ještě na rychlosti odstranění reklamovaných závad a pochopitelně na počasí, které hraje hlavní roli,“ uvedl náměstek primátora pro investice a správu veřejných statků Kamil Calta (TOP 09).

V červnu bude plovárna v provozu od 10 do 20 hodin, v červenci a v srpnu od 9.30 do 20 hodin.

Město drží ceny vstupného stejné jako loni. „Vstupné pro dospělé ve výši 90 korun za den, pro děti 50 korun a rodinné vstupné 210 korun za den,“ říká předsedkyně finančního výboru zastupitelstva Petra Šebestíková (TOP 09). Dále upozorňuje, že se mění čas vstupu za zlevněné vstupné z 15. na 17. hodinu a zvyšuje se výše vratné zálohy za odkládací skříňku z 50 na 100 korun.

„Cenu zálohy jsme museli zvýšit, protože zákazníci klíče nevraceli a ponechávali si je, což eliminovalo počet volných skříněk,“ vysvětlil důvody letošního opatření Kamil Calta. 

Zatímco bude letní plovárna v provozu, krytá se zavře. „Stane se tak pravděpodobně 26. června. Odstávka je časem pro různé revize, opravy a údržbu zařízení.  V dětském bazénu se dlažba bude kompletně měnit. Krytá plovárna bude otevřena 7. září,“ dodal náměstek.