Nová letní plovárna otevře 20. července

Návštěvníci zcela nového areálu českobudějovické letní plovárny na Sokolském ostrově se mohou těšit na toboganové skluzavky, kruh s divokou vodou, čtyřpruhovou skluzavku, masážní rošty i vodního ježka. Rekontrukce plovárny byla zahájena v loňském podzimu.

„Bourací práce ale ukázaly, že v bazénech byla, oproti původním předpokladům, asi o metr a půl vyšší vrstva betonu, takže pilotáže pro stabilizaci musely být pochopitelně mnohem hlubší a práce se prodloužily," říká náměstek primátora František Jelen.

Téměř stotisícové České Budějovice mají pouze jedinou letní plovárnu, proto je její obnova zařazena k jedné z investičních priorit. Projekt na její rekonstrukci byl zařazen v závazné části tematického Integrovaného plánu rozvoje města a ucházel se o dotaci z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad ve výši přesahující padesát sedm milionů korun, kterou také získal.

„Původní rozpočet byl devadesát milionů korun, soutěž jsme ale zrušili a přistoupili na rozpočet 65 milionů,“ říká náměstek Jelen. K tomu přibylo po rozhodnutí radních dalších osm milionů na nové atrakce.