Město rozšíří kamerový systém

Kamerový systém se osvědčil a město letos chystá jeho rozšíření. K nynějším 23 kamerám přibude přinejmenším jedna, ale možná až  pět – podle finančních možností.

„Připravujeme rozšíření až o pět kamer v průběhu letošního roku. Máme zatím vytipovaná místa, kam by bylo možné nové kamery umístit. Brali jsme přitom v úvahu podněty občanů a také poznatky jednotlivých hlídek městské policie. Kamerový systém však není samospasitelný, činnost strážníků může nahradit jen zčásti. Vždy budu považovat za zásadní pro bezpečnost a pořádek ve městě přítomnost strážníků ve městě,“ poznamenal primátor Juraj Thoma.

V současnosti hlídá město 23 kamer. Letos zcela určitě přibude ještě jedna. „Nová kamera bude střežit prostor ulice Miroslava Chlajna a okolí základních škol Máj I a II. Kameru do této lokality navrhla nejenom městská policie, ale požadovali ji i obyvatelé z Chlajnovy ulice,“ uvedl primátor.

Vybudování jednoho kamerového bodu (není totožný s kamerou/přístrojem - zahrnuje i napojení pro přenos dat) může stát až 600 tisíc korun. Město bude kromě vlastních zdrojů žádat o dotaci ministerstvo vnitra a případný úspěch či neúspěch žádosti rozhodne o konečném počtu nových kamer.

Další zvažovaná umístění kamer jsou v ulici Norberta Frýda (kde by kamera monitorovala i okolí restaurace Verneovka známé rušným provozem), dále Suchovrbenské a Palackého náměstí, dále Rudolfovská třída (viadukt) a Česká ulice v okolí kulturního klubu Solnice.

Příloha: Možnosti a způsob rozšiřování MKDS České Budějovice