MĚSTO ČESKÉ BUDĚJOVICE BYLO OPĚT VIDĚT V ZAHRANIČÍ

MĚSTO ČESKÉ BUDĚJOVICE BYLO OPĚT VIDĚT V ZAHRANIČÍ

Každoročně na podzim německé město Mnichov ožije. Nekoná se tu ani známý autosalon, ani soutěž krásy. V říjnu totiž mnichovské výstaviště otevře svou náruč všem investorům, kteří mají zájem rozumně uložit a zhodnotit finance.

„Vítejte na EXPO Real 2005“, hlásá nápis nad výstavištěm. Naše město v čele s odborem rozvoje a cestovního ruchu nezůstalo pozadu a zajistilo, stejně jako každý rok, několik zajímavých projektů. Statutární město České Budějovice již tradičně připravilo společnou expozici s Jihočeským krajem na celkové ploše 28 m2. Prostorný stánek tvořily prezentační panely s tématikou investičních projektů. Hlavním záměrem města bylo představit a nabídnout prostor u Mariánského náměstí. Další aktivitou, jež město představilo na EXPO Realu byl projekt Splavnění Vltavy. Dalším, velmi příjemným zpestřením, z pohledu návštěvníka, byla jistě plazmová obrazovka s projekcí multimediálního CD ROMu o našem městě. 

EXPO Real 2005 se po létech stal prestižním zahraničním veletrhem, to dokazuje především jeho velká návštěvnost – okolo 18.000 návštěvníků z 60 zemí. V letošním roce se zde akreditovalo přes 1.400 vystavovatelů z 35 zemí. Letošní 8. ročník překonal svou návštěvností dokonce i světově proslulý veletrh MIPIM v Cannes, který byl do té doby považován za prestižní záležitost v oblasti investičních příležitostí.

Během tří dnů konání veletrhu navštívilo stánek města nespočet návštěvníků a 9 konkrétních investorů, kterým byly poskytnuty konkrétní informace o investičních záměrech města. Z dialogu bylo patrné, že jsou již předem informování o našem regionu a mají přesnou představu o tom, kde by chtěli investovat. Všem bylo poskytnuto maximální množství údajů a byly jim předány veškeré materiály související s představovanými projekty. Zájem byl i o nový projekt Mariánské náměstí a několik investorů se dotazovalo i na dnes již bývalý záměr Čtyři Dvory. Další, velmi často diskutovanou otázkou byly i plochy možné k využití ke komerčním účelům, např. volné prostory přímo v centru města (Terranova, New Yorker).  

Příští rok se brány nového mnichovského výstaviště otevřou ve dnech 23. – 25. 10. 2006.