Mattoni 1/2Marathon České Budějovice

Rychlá trať Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice zůstává nezměněna i do třetího ročníku, který se poběží 7. června 2014. „Těšíme se zase na výborné výkony a skvělé časy,“ říká Ondřej Brouček z pořadatelského týmu RunCzech běžecké ligy.

Kateřina Neumannová pro DM Rodinný běh

Kapacita letošního ročníku narostla na 4 600 účastníků, z čehož 2 800 poběží v hlavním závodě, zbytek tvoří pole dm Rodinného běhu.
„Trasy se nám osvědčily už v premiérovém ročníku,“ potvrzuje Brouček. Tehdejší vítěz Daniel Chebii z Etiopie tady i v dusnu a za vysoké vlhkosti nečekaně zaběhl vynikající čas 59:49, který byl dvacátým nejlepším půlmaratonským časem roku 2012.

Půlmaratonci vystartují z náměstí Přemysla Otakara II. v 19 hodin. Startovní výstřel je pošle na trasu dlouhou 21,0975 km, která vede centrem města i podél Vltavy. Dvoukolová trasa umožňuje divákům vybrat si to nejlepší místo pro fandění a podpořit závodníka v závodě hned dvakrát. „Má dostatečnou kapacitu na to, aby bezpečně pojmula i navýšený počet závodníků,“ dodává Brouček.

Celá sobota 7. června se bude nést v běžeckém rytmu. Kromě tradičního dm Rodinného běhu, který startuje v 17 hodin, chystají pořadatelé na letošek novinku – velký koncert na náměstí bezprostředně po doběhu nejlepších. Sobotní večerní závod se startem v 19 hodin tak bude mít ještě lepší atmosféru.

Vysoká úroveň organizace a profesionální servis pro běžce se zasloužily o to, že se Mattoni 1/2Maraton České Budějovice pyšní už po dvou letech stříbrnou známkou kvality IAAF. Ziskem tohoto prestižního ocenění se České Budějovice zařadily do elitní rodiny prestižních světových závodů, jako jsou ty v Madridu, Benátkách nebo Hongkongu…
Oproti loňskému roku kapacita závodu narostla, přesto je již nyní kapacita naplněna z 60 procent. Jen během ledna se zaregistrovalo téměř 600 běžců. Pokud chcete mít svá místa na startu Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice jistá, přihlaste se co nejdříve. Stanete-li se navíc členem věrnostního programu Českého maratonského klubu, můžete se těšit na zvýhodněnou cenu startovného a nabídku doprovodných služeb.