Letní fotografická soutěž

 

Po loňském úspěchu amatérské fotografické soutěže Budějovické kašny a fontány přichází město, společnost 1. JVS a Ateliér U Beránka s další letní soutěží, která tentokrát nese název Královské město na vodě. Soutěžit se bude opět ve dvou kategoriích – Památky a voda a Město na soutoku.

„Soutěž se opět zabývá sepětím našeho města s vodou, letošní téma je však mnohem širší, než loňské Budějovické kašny a fontány. Jsem proto nesmírně zvědav, jaké zajímavé fotky a neobvyklé pohledy na naše město, jeho budovy, nábřeží a obyvatele fotografové přinesou. Loni soutěžící poslali téměř čtyři stovky fotek,“ připomněl primátor Juraj Thoma.

V první kategorii očekávají organizátoři především umělecké fotografie památek v nejrůznějším spojení s vodou, ve druhé kategorii jde především o reportážní zobrazení soužití lidí s řekami, které městem protékají.

„Zatímco v minulém roce jsme před vyhlášením fotosoutěže nevěděli, jaký bude ohlas, letos již víme, že Budějovičané jsou lační po fotografování. Právě proto jsme posunuli laťku výše k propracovanějším tématům reportáže v kategorii Město na soutoku a uměleckému zpracování úkolu Památky a voda. Nechť se fotografové ponoří hlouběji do vody, těším se na příboj!“ vyzval soutěžící David Veis z Ateliéru u Beránka.

Na vítěze v obou kategoriích opět čekají atraktivní ceny. Hlavní ceny – poukazy na fotografické vybavení v hodnotě 20 000 Kč – opět věnuje společnost 1. JVS, správce vodohospodářského majetku města.

 „O vodohospodářský majetek statutárního města České Budějovice se staráme již více než 10 let. Do naší správy patří také mimo jiné i kašny a fontány, kterých je na území města osm a které byly tématem loňské soutěže. Jsme samozřejmě rádi, že můžeme takto prezentovat naši dlouhodobou spolupráci s městem. České Budějovice však nejsou jen kašny a fontány, ale i mnoho dalších vodních motivů, kterých si v každodenním shonu nevšineme – proto doufáme, že je všímaví fotografové pomohou odhalit,“ říká mluvčí 1. JVS Jitka Kramářová.

Fotografové, kteří dosáhnou druhých míst, budou moci absolvovat fotografický kurz v hodnotě 6000 Kč v Ateliéru U Beránka, pro třetí místa jsou připraveny hmotné ceny v hodnotě 1000 Kč. Deset nejlepších fotografií z každé kategorie bude také vystaveno v Ateliéru U Beránka. Vyhlášení výsledků soutěže a zároveň vernisáž výstavy se tam bude konat 17. srpna v 17 hodin.

Uzávěrka soutěže je 31. července 2009. Každý fotograf může do soutěže zaslat nejvýše 5 fotografií. Vyvolané fotografie o rozměrech 13x18 nebo 20x30 cm přijímá Ateliér U Beránka poštou (Krajinská 35, 370 01 České Budějovice) nebo je možné je donést do ateliéru osobně. Soutěž je anonymní, takže autoři musejí k fotografiím přiložit zalepenou obálku s listem, na němž budou uvedeny jejich identifikační a kontaktní údaje: jméno, adresa, datum narození, telefon a příp. e-mail.

Leták s podrobnými propozicemi si můžete stáhnout nebo vytisknout zde.