Krizový štáb dnes pokračoval v jednání

Krizový štáb města České Budějovice pokračoval v pondělí 23. března na svém pravidelném jednání. Zabýval se prodloužením termínů přijatých opatření na úrovni magistrátu města a městské policie.

Na doporučení krizového štábu nařídil primátor Jiří Svoboda prodloužit dobu, po kterou budou zrušeny úřední hodiny na všech odborech Magistrátu města České Budějovice a městské policie, a to do termínu, který bude dnes určen Vládou ČR (23. března 2020). Občané mohou i nadále využívat telefonní linky 386 801 111, 386 801 804, 386 801 805, 386 801 807 pro neodkladné vyřizování akutních situací, a to denně od 8 do 15 hodin.

Očekávaným tématem zasedání štábu byla i aktuální situace kolem zajištění ochranných roušek, desinfekce a dalších pomůcek. Dobrou zprávou je, že sociální zařízení města jsou v současnosti saturována dostatečným množstvím roušek a dalších ochranných prostředků, které by měly vystačit v jejich provozu přibližně na týden. Město má smluvně zajištěnu postupnou dodávku 170 000 roušek, které v současné době, tak jak jsou dodávány, distribuuje. V závěru minulého týdne zásobilo město rouškami nejen složky Integrovaného záchranného systému, ale také řidiče dopravního podniku nebo pracovníky lékáren a některých budějovických obchodů.

Aktuálně krizový štáb usiluje o zabezpečení zdrojů potřebné desinfekce. Prozatím se podařilo soustředit desinfekci ze zásob některých firem jako např. Starnet s.r.o. či Budějovický Budvar n. p., které ji městu nabídly zdarma jako pomoc pro zajištění zvýšených hygienických nároků. Objednána je i dodávka dezinfekce od soběslavské společnosti Rašelina a.s.

Svoz komunálního odpadu funguje nadále bez omezení, a to podle platného harmonogramu. Sběrné dvory zůstávají stále zavřeny. Městská hromadná doprava jezdí v prázdninovém režimu a platí další přijatá opatření jako např. nemožnost nastupování a vystupování předními dveřmi včetně kupování jízdenek u řidiče. Dodávky nezávadné pitné vody společností Čevak jsou rovněž bez omezení.

Stránka byla upravena uživatelem Renáta Kollarczyková, 23. 3. 2020.