Korfbalisté Sokola Českých Budějovic získali zlatý double

V sobotu 23.3. v Prostějově se uskutečnil finálový den českého korfbalu. Sportu, který může připomínat basketbal díky košům, ale má odlišná pravidla a historii. Hrají ho smíšená družstva a je hodně založen na spolupráci. V Č. Budějovicích je korfbal už 30 let a pravidelně získává medailové příčky v republikové i evropské soutěži. Letos měl hned 2 želízka v ohni. Jak dorostenci, tak tým dospělých, se probojovali do finále celorepublikové nejvyšší soutěže a mohli tak získat zlatý double.

Finále dorostenecké extraligy

Dorostenci nastoupili ve finále proti silnému týmu z Brna. Začátek zápasu byl nervózní, ale naštěstí se Jihočechům podařilo skórovat a utéct rozdíl 4 košů, který si udrželi až do poločasu 10:6. Druhá půlka byla velký boj a brněnští nechtěli odevzdat titul zadarmo, ale na každý jejich koš mladí korfbalisté z Budějovic dokázali odpovědět, a tak zasloužené zvítězili 18:14. Vyhráli tak vůbec první titul v této soutěži pro svůj klub v celé historii klubu. Nejlepšími střelci vítězů byli Rostislav Kortus a Aneta Botková oba s pěti koši. Trenérem mladých nadějí je Petr Pešák.

Finále Extraligy

Extraligový tým dospělých měl v cestě za titulem stejného soupeře z Brna, ale úlohu měl trochu složitější, protože soupeř byl jasným vítězem základní části soutěže a navíc obhájcem titulu. Brno vstoupilo do zápasu lépe a rychle vedlo 2:0. Nicméně další minuty finále daly napovědět, že to nebudou mít jednoduché, protože Jihočeši rychle srovnali a navíc se ujali mírného vedení. Takový stav vydržel až do poločasu, kdy Budějovice vedli 10:7. Nicméně do druhé fáze zápasu vstoupil lépe soupeř a rychle manko vymazal a přesnější střeleckou muškou získal 3 bodové vedení on. Závěr však opět patřil Sokolům. Po oddechovém čase zmobilizovali síly a začali brněnské pomalu dotahovat až na vyrovnaný stav 18:18 2 minuty před koncem. O vítězi zápasu tak rozhodl jeden z posledních útoků, kdy se ve volné pozici trefil budějovický Jakub Bláha. Ani oddechový čas soupeře nepomohl zvrátit výsledek a tak KCC Sokol Č. Budějovice získal mistrovský titul, který je jubilejní desátý v historii klubu a tím pádem se jihočeský klub stal nejúspěšnějším klub v ČR v historii. Nejlepším střelcem vítězů byl Vlastimil Krejčí s 4 koši. Trenérem je Ivo Kracík.

Adam Pšenička,Rostislav Kortus, Marek Štěpánek,Martin Jiřička, Daniel Kortus, Filip Hajný, Petr Pešák(trenér) Vendula Vernarská,Aneta Botková,Lucie Součková,Kristýna Holubčíková,Kateřina Nevludová,Tereza Němcová
Nahoře:Ivo Kracík(trenér), Miloslava Mensová,Lucie Součková, Ondřej Čierný, Martin Jiřička,Jana Kohoutová, Rostislav Kortus, Tereza Hurdálková, Daniel Šmíd,Petr Pešák, Martina Klacková, Aldar Tsybyktarov Dole: Anežka Mensová, Jakub Bláha, Vlastimil Krejčí, Hana Procházková
Předávání poháru pro nejlepší dorostence.
Lucie Součková (KCC Sokol Č. Budějovice) v akci při bitvě za dorosteneckým titulem.
Penaltu střílí Daniel Kortus (KCC Sokol Č. Budějovice)