Fotografická soutěž zná vítěze

V pondělí  25. srpna byly v domě U Beránka vyhlášeny výsledky amatérské fotografické soutěže Budějovické kašny a fontány, kterou pořádalo město společně s 1. JVS a Ateliérem U Beránka.

"Soutěže se zúčastnilo 88 fotografů, kteří zaslali celkem 375 soutěžních fotografií. Považuji to za mimořádný úspěch a jsem rád, že se nám mezi lidmi podařilo vzbudit takový zájem," uvedl primátor Juraj Thoma, který předával vítězům ceny. Vyhlášením výsledků byla zároveň zahájena výstava dvaceti nejlepších fotografií v domě U Beránka (Krajinská 35), která potrvá do konce září.

Soutěžilo ve dvou kategoriích: Samsonova kašna, jejíž snímky drtivě převládaly, a ostatní kašny a fontány, přičemž autorům se ve druhé kategorii podařilo v několika případech připomenout méně známá a pozamenutá budějovická zákoutí.

V kategorii Samsonova kašna zvítězil Michal Siroň, druhá se umístila Nela Pazourková a třetí Martin Hrubý (všichni z Českých Budějovic). Ve druhé kategorii zvítězil snímek Blanky Špírkové z Plané u Českých Budějovic, 2. místo získala Johana Matějková z Českých Budějovic a 3. místo Michal Med z Třebotovic. Vítězové v obou kategoriích byli odměněni poukazem na fotografické vybavení v hodnotě 20 000 Kč, druhá místa byla oceněna poukazem na fotografický kurs v hodnotě 6000 Kč a třetí v pořadí obdrželi hmotné ceny.


Primátor Juraj Thoma (vlevo) a generální ředitel 1. JVS Jiří Heřman (vpravo) si připíjejí s vítězem soutěžní kategorie Samsonova kašna Michalem Sironěm (uprostřed). Foto David Veis