Dotace podporují cestovní ruch

Dotační program města České Budějovice na podporu cestovního ruchu byl zahájen v roce 2008. „Za tři roky jeho existence bylo podáno 88 žádostí, alokované finanční prostředky jsou 12,7 milionů korun,“ říká náměstkyně primátora Ivana Popelová a dále upřesňuje, že největšímu zájmu ze strany žadatelů se těší především prezentace v rámci kongresů a veletrhů.

„Prezentace či reklama je více než prvoplánová vizitka a její dopad je samozřejmě mnohem hlubší. Proto opravdu pozitivně kvitujeme spolupráci s místními podnikateli. Společně jsme se dohodli na vytvoření pracovní skupiny složené z členů Jihočeské hospodářské komory, která by tvořila základ odborné komise rady města,“ shrnuje závěry z nedávného pracovního setkání zástupců města a soukromého sektoru náměstkyně Ivana Popelová.

K nejúspěšnějším projektům patří například noční prohlídky městem v turistické sezoně, vydání souboru deseti cyklomap i prezentace střední školy Kněžskodvorská na akcích  Slovakiatour a Gastrofest 2009 či vydání didaktické brožury pro návštěníky města.