Do Evropského parlamentu se bude volit 24. a 25. května 2019

V rámci voleb do Evropského parlamentu jsou v současné době distribuovány hlasovací lístky, které voliči naleznou ve svých poštovních schránkách nejpozději v úterý 21. května 2019. „Pokud nebudou lístky z různých důvodů doručeny, budou voličům vydány přímo ve volebních okrskových komisích. Náhradní sady si zájemci mohou vyzvednout také v městském nebo turistickém informačním centru v radnici na náměstí Přemysla Otakara II., případně na správním odboru v ulici Jeronýmova č. 1,“ říká vedoucí správního odboru Jan Kostík.  

Ve středu 15. května 2019 budou předsedové a zapisovatelé povinně proškoleni o způsobu a zásadách hlasování, systému zjišťování i zpracování výsledků. Školení bude ve Sportovní hale a mohou na něj přijít i  ostatní členové okrskových volebních komisí.

V pátek 17. května 2019 končí lhůta pro doručení písemné nebo elektronické žádosti o voličský průkaz, osobní žádost mohou voliči podat až do středy 22. května, do 16.00 hodin. Aktuálně je, podle sdělení matričního úřadu, vydáno 220 voličských průkazů.

Stránka byla upravena uživatelem Bc. Lucie Vargová, 14. 5. 2019.