Českobudějovické dotace jsou vzorem pro ostatní

Občanské sdružení Oživení na základě monitoringu dotačních mechanismů statutárních měst vyhodnotilo českobudějovický systém dotací z městského rozpočtu jako jeden z nejlepších. „Oslovili nás s dotazem, zda mohou naši směrnici stanovující pravidla přidělování dotací použít jako jasný příklad dobré praxe, který doplní několika vlastními návrhy a vytvoří tak vzorová pravidla, jež budou moci převzít ostatní města,“ přiblížil primátor Juraj Thoma.

V letech 2011 – 2012 město do tohoto systému podpor a grantů ročně vkládalo mezi 20 až 30 miliony korun, letos dokonce téměř 42 milionů korun. „Toto skokové navýšení je způsobeno zapojením příjmu z hazardu a loterií v návaznosti na změnu příslušné legislativy, přičemž podstatná část navýšení byla rozdělena na aktivity sportovních klubů a organizací,“ konstatuje primátor.

Město přijalo novou směrnici o poskytování dotací z městského rozpočtu po posledních komunálních volbách. Platí tedy od roku 2011, a vloni byla aktualizována.

„Velice mne těší, že právě v oblasti nakládání s veřejnými penězi v rámci grantových podpor jsou České Budějovice na špičce a stanou se vzorem pro ostatní města. Potvrzuje se, že nejlepším řešením jsou jasná a veřejně dostupná pravidla,“ podotkl primátor.