České Budějovice uspěly ve Zlatém erbu

České Budějovice se v celostátním kole prestižní soutěže Zlatý erb, v níž města a obce soutěží o nejlepší webové stránky a elektronické služby, umístily na skvělém druhém místě v kategorii Nejlepší elektronická služba. Odborná porota ocenila online přenosy ze zasedání zastupitelstva města. Přenosy umožňují návštěvníkům webových stránek města sledovat jednání zastupitelstva jak prostřednictvím obrazu, zvuku, tak i v textové formě. K dispozici je také několikaletý archív zvukových záznamů a veškerých usnesení, občan má možnost se přesvědčit jak kdo o kterém bodu hlasoval, jak projednávání probíhalo. Statistická data také informují o účasti jednotlivých zastupitelů na jednáních a o dalších detailech.

"Hodnocen byl celý komplex poskytovaných informací, tedy nejenom samotné přenosy. Velký význam je u našich stránek přikládán naprosté transparentnosti a objemu poskytovaných informací. Jsem rád, že se potvrdilo, že jdeme při tvorbě webového portálu správným směrem. Pracujeme na něm ale neustále a již brzy představíme některé další příjemné novinky." říká Tomáš Kubín, náměstek primátora pro ekonomiku, majetek a informatiku a dodává: "Zásluha a dík patří především kolegům z odboru informatiky."

Webové stránky města najdete na adrese http://www.c-budejovice.cz .

Soutěž Zlatý erb 2006 vyhlásilo jako každý rok Sdružení Zlatý erb pod záštitou Ministerstva informatiky ČR, Ministerstva vnitra ČR a Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Krajská kola vyhlašují kraje ČR. Soutěž je pořádána ve spolupráci se sdružením Český zavináč, Svazem měst a obcí ČR, portálem Města a obce online a konferencí ISSS. Soutěž je součástí iniciativ v rámci kampaně Březen - měsíc Internetu.

Cílem soutěže je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných občanům i specifickým skupinám uživatelů s využitím internetu a ostatních elektronických médií, a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech, obcích a krajích České republiky.