Cena statutárního města České Budějovice byla předána

Dnes krátce po 13. hodině byla předána Cena statutárního města České Budějovice za významný a mimořádný počin, udělená zastupitelstvem města za rok 2014.

V obřadní síni radnice předal cenu Josefu Pleskotovi, Norbertu Schmidtovi a bratrům Josefu a Vojtěchu Prokešovým náměstek primátora Jaromír Talíř.

Českobudějovičtí zastupitelé tak ocenili obnovu kostela Sv. Rodiny, která začala v roce 2011. Během tří let se podařilo vytvořit nový duchovní prostor pro širokou veřejnost, v němž se vedle bohoslužeb budou konat kulturní akce i přednášky.   

S cenou města převzal oceněný kolektiv šek na 50 000,- Kč. Josef Prokeš uvedl, že tento finanční obnos darovaný městem se stává prvním příspěvkem na plánovanou opravu střechy kostela.

Statutární město České Budějovice uděluje „Cenu statutárního města České Budějovice“ za výrazný a mimořádný počin nebo dílo, které bylo vytvořeno v uplynulém kalendářním roce. Tato Cena města je udělována maximálně jedenkrát do roka a nemusí být udělena každoročně. Cena města může být udělena jednotlivci i kolektivu.