Budějovické želvování

 

V Českých Budějovicích si soutěžící budou opět moci potrápit mozek a zajímavě strávit den v centru města. Již čtvrtým rokem tu proběhne šifrovací hra Budějovické želvování.
Hra se uskuteční v sobotu 17. května a je určena jak dětem, tak dospělým. Zájemci se mohou přihlašovat na internetových stránkách:

www.sifrovackacb.cz.

Plakát
Šifrovací hry jsou pomalu rozbíhající se aktivitou na celém světě. Tým dostane na startu šifru (zakódovanou zprávu, hádanku), jejíž řešením se dozví umístění dalšího stanoviště a tak se pokračuje dále. Hra se podobá honbě za pokladem. Kromě luštění šifer čekají na týmy zábavné úkoly. A ani na ceny se nezapomnělo, odměnu si odnesou nejen nejlepší, ale i všechny zúčastněné děti.

Hry se nemusí bát ani ti, kdo se šiframi nemají žádné zkušenosti. Soutěž je rozdělená do čtyř kategorií - děti od 9 do 15 let, rodiče s dětmi, začátečníci a experti. Znalost šifer předpokládají organizátoři pouze v kategorii experti. Soupeří se ve dvou až pětičlenných týmech.

Samotná hra zabaví účastníky minimálně celé dopoledne. Začíná se v 9 hodin ráno. Po skončení si budou moci týmy sdělit navzájem své zážitky v zastřešeném cíli.

Startovné je 50 Kč za tým v dětských kategoriích, 150 Kč pak v začátečnících a expertech. Hra je nezisková, startovné pokrývá nutné náklady.