.A.S.A. bude zajišťovat svoz odpadu i nadále

Primátor Juraj Thoma se dnes s generálním ředitelem .A.S.A. Česká republika Arnoštem Kastnerem dohodli, že firma bude i nadále zajišťovat svoz a likvidaci odpadů v Českých Budějovicích. Před měsícem uložil primátor společnosti ultimátum, že do 29. února musí zlepšit své služby nebo jí město vypoví smlouvu.

"Poskytované služby se viditelně zlepšily a vytýkané nedostatky byly uvedeny do pořádku. Proto jsme se dohodli na pokračování vzájemné spolupráce. Věřím, že služby budou stejně kvalitní i v budoucnu," poznamenal primátor Thoma.

"Město České Budějovice je jedním z našich nejdůležitějších zákazníků a poskytujeme zde nadstandardní služby, například nově zavedené odpadové taxi," potvrdil generální ředitel Kastner, že firma o spolupráci s městem stojí.

Odpadové taxi je malé svozové vozidlo, které slouží k rychlému odstraňování odpadků mimo běžný svozový režim - například netříditelného odpadu kolem separačních nádob nebo popelnic, které nebyly z nejrůznějších důvodů (špatně zaparkovaná auta, nepřistavení popelnic občany) vyvezeny v rámci pravidelného svozu. Občané ho mohou v případě potřeby přivolat na čísle 724 976 885.