Vánoce ve městě 2014

PROGRAMOVÁ SKLÁDAČKA KE STAŽENÍ (pdf)

Změna programu vyhrazena, aktualizace na www.c-budejovice.cz, www.inbudejovice.cz

Prodejní síť CBsystem: www.cbsystem.cz  

25.11.

17:00

Galerie Pod kamennou žábou - Vánoční výstava výtvarného atelieru TVOR - vernisáž - výtvarný atelier TVOR, o. s.

25.11.

18:00

Koncertní síň O. Jeremiáše - Koncert Symfonického a Dechového orchestru ZUŠ Jihočeského kraje k Roku české hudby - ZUŠ Piaristické náměstí

26.11.

19:00

DK Metropol, divadelní sál - Petr Kolečko: Žena za pultem (Divadlo Kalich) - komedie

26.11.

19:00

Koncertní síň O. Jeremiáše - Filharmonické dechové kvinteto - Jihočeská filharmonie České Budějovice

26.11.

19:00

Studiový sál Českého rozhlasu České Budějovice, U Tří lvů 1 - His Master´s Voice Band - táborský vokální soubor - Český rozhlas České Budějovice

27.11. – 30.11.

9:00 – 18:00

Výstaviště České Budějovice, a. s. - Adventní trhy - 17. ročník, čt – so: 9:00 – 18:00 hod., ne: 9:00 – 16:00 hod.

28.11. – 23.12.

10:00 – 20:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Adventní trhy - prezentace a prodej vánočního zboží s bohatým kulturním programem - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

29.11.

9:00 – 12:00

Jihočeská vědecká knihovna, pobočka Čtyři Dvory - Knižvent aneb advent začíná s knížkou - dopoledne v knihovně, napíšeme Kněžíškovi nad čajem a perníčky - Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích

29.11.

8:00 – 16:00

SŠ obchodu, služeb a podnikání a VOŠ, Nemanická 436/7 - Vánoční kapr - modelářská výstava a soutěž plastikových modelářů - DDM Č. B.

29.11. – 30.11.

10:00 – 17:00

Výstaviště České Budějovice, a. s. - ArtFest - mezinárodní veletrh výtvarného umění se studentským filmovým festivalem, so: 9:00 – 17:00 hod., ne: 10:00 – 16:00 hod.

29.11.

10:00 – 12:00

Komorní galerie u Schelů, Panská 7 - Vítání adventu zpěvem koled se sestrami Kubíkovými na Adventní výstavě

29.11.

10:00 – 16:00

Galerie Pod kamennou žábou - 1. Adventní dílna pro dospělé - vánoční dekorace věnců - výtvarný atelier TVOR, o. s.

29.11.

17:00

Malé divadlo/Jihočeské divadlo, Hradební 18 - Dalskabáty, hříšná ves - premiéra pohádkové komedie - Malé divadlo/Jihočeské divadlo

29.11.

16:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Black Tower - písně vánoční i jiné známé melodie - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

29.11.

16:30

Náměstí Přemysla Otakara II. - Slavnostní rozsvícení vánočního stromu - statutární město České Budějovice

29.11.

16:45

Náměstí Přemysla Otakara II. - Jan Smigmator - Swing is back - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

29.11.

21:00

Café Klub SLAVIE - Tata bojs - koncert

30.11.

13:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Téměř divadelní společnost - pohádka - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

30.11.

15:00

Náměstí Přemysla Otakara II - Divadlo potulného čajovníka - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

30.11.

15:00

Malé divadlo/Jihočeské divadlo, Hradební 18 - Dalskabáty, hříšná ves - pohádková komedie - Malé divadlo/Jihočeské divadlo

30.11.

15:00

Literární kavárna Měsíc ve dne - Advent v Nové ulici - zpívání koled, divadlo, rozsvěcení vánočního stromku

30.11.

15:00

Divadlo U Kapličky - J. Drda: Zapomenutý čert - režie J. Havlín - Divadelní soubor J. K. Tyl

30.11.

15:30

Husův sbor CČSH, Palackého nám. 1 - Adventní varhanní koncert - Náboženská obec CČSH

30.11.

17:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Nezřízené divadlo - pohádka - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

30.11.

17:30

Galerie Pod kamennou žábou - 1. Adventní zpívání - Bárováček - koledy

30.11.

18:30

Náměstí Přemysla Otakara II. - Pohádkové Adventní KINO - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

1.12. – 19.12.

Galerie Pod kamennou žábou - Vánoční dílny s výtvarným atelierem TVOR - skupinové dílny, na které je zapotřebí se předem objednat, tel.: 603 140 201

1.12.              

15:00              

Náměstí Přemysla Otakara II. - Hodina slávy Českobudějovického adventu - školní vystoupení - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

1.12.

15:30

Piaristické náměstí, náměstí Přemysla Otakara II. - Vánoční zvonkový průvod a otevření Ježíškovy poštovny, zahájení výstavy vánočních pohlednic J. Lady a J. Kerlese v Českých Budějovicích - Pohádkové království, o. s., Český rozhlas České Budějovice a statutární město České Budějovice

1.12.

16:30

Náměstí Přemysla Otakara II. - Kulinář Petr Stupka - živé vystoupení s ochutnávkou - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

1.12.

17:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Vránkovy koledy - statutární město České Budějovice

1.12.

19:00

Studiový sál Českého rozhlasu České Budějovice, U Tří lvů 1 - Skvosty barokní hudby - adventní večer s violistou Petrem Přibylem - Český rozhlas České Budějovice

2.12.

9:00

Jihočeská vědecká knihovna, Na Sadech 27, dětské oddělení - Dopoledne pro nejmenší s výtvarným ateliérem TVOR - Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích

2.12.

10:30

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích - Vernisáž výstavy „20 let jižních Čech pohádkových s Jaroslavem Kerlesem“ - Pohádkové království, o. s.

2.12.

14:00

Jihočeská vědecká knihovna, Na Sadech 27, dětské oddělení - Zábavné odpoledne v knihovně - odpoledne plné her - Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích

2.12.

15:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Hodina slávy - školní vystoupení - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

2.12.

17:00

Jihočeská vědecká knihovna, Na Sadech 27, odd. pro dospělé - Advent v rytmu rock and rollu - předvánoční písničkový podvečer v knihovně - Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích

2.12.

17:00

Malé divadlo/Jihočeské divadlo, Hradební 18 - Andělíček Toníček - s mikulášskou nadílkou - vánoční pohádka - Malé divadlo/Jihočeské divadlo

2. 12.

18:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - BuDuS - vystoupení dudáckého souboru statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

2.12.

19:00

Koncertní síň O. Jeremiáše, Kněžská 6 - Koncert sólistů a komorních souborů - Konzervatoř České Budějovice

2.12.

19:00

Studentské universitní divadlo, Hroznová 8 - Suda v SUDu - Nadílka, filmové divadlo S. Sudy a jeho přátel - Studentské universitní divadlo

3. 12.

15:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Hodina slávy - školní vystoupení - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

3.12.

16:00

Malé divadlo/Jihočeské divadlo, Hradební 18 - Andělíček Toníček - s mikulášskou nadílkou - vánoční pohádka - Malé divadlo/Jihočeské divadlo

3. 12.

16:30

Náměstí Přemysla Otakara II. - Gipsy Suno Ledenice - romská muzika - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

3.12.

17:00

Jihočeská vědecká knihovna, pobočka Vltava, Jizerská 4 - Vyprávění o cestách na motocyklu - beseda s Petrem Hošťálkem - Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích

3. 12.

18:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Úsviťáček - dětský folklorní soubor - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

3.12.

19:00

Divadlo U Kapličky - Jean-Claude Islert: Jo, není to jednoduché - francouzská konverzační komedie - Divadelní soubor J. K. Tyla

3.12.

19:00

Koncertní síň O. Jeremiáše - Jihočeská filharmonie - sólista Jan Talich (housle), dirigent Stefan Vladar - Jihočeská filharmonie České Budějovice

3.12.

19:00

DK Metropol, společenský sál - DAVID KOLLER UNPLUGGED 2014 - komorní akustický koncert

3.12.

19:00

Studentské universitní divadlo, Hroznová 8 - Trabantem Jižní Amerikou - vyprávění o putování - Studentské universitní divadlo 

4.12.        

15:00        

Náměstí Přemysla Otakara II. - Hodina slávy - školní vystoupení - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

4.12.

16:30

Náměstí Přemysla Otakara II. - Vehicle club band - koncert - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

4. 12.

17:00

Malé divadlo/Jihočeské divadlo, Hradební 18 - Andělíček Toníček - s mikulášskou nadílkou - vánoční pohádka - Malé divadlo/Jihočeské divadlo

4. 12.

18:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Poutníci - koncert bluegrassové kapely - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

4.12.

19:00

Studiový sál Českého rozhlasu České Budějovice, U Tří lvů 1 - Rozhlasový swingový orchestr o Vánocích - Český rozhlas České Budějovice

4.12.

19:00

Koncertní síň O. Jeremiáše - Jihočeská filharmonie - sólista Jan Talich (housle), dirigent Stefan Vladar - Jihočeská filharmonie České Budějovice

4.12.

20:00

ArtIGY - Support Lesbiens - koncert - Mania promotion, s. r. o.

5.12.

9:00 – 17:30

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích - Mikuláš (od 15:00 časové rezervace na Mikulášskou nadílku)

5.12.

14:00 – 17:00

Mikulášská jízda autobusem - pro hodné i hříšníky - statutární město České Budějovice a Dopravní podnik města České Budějovice, a.s.

5.12.

15:30

Jihočeská vědecká knihovna, Na Sadech 27, dětské oddělení - Mikulášská besídka - setkání dětských čtenářů s Mikulášem, čertem a andělem - Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích

5. 12.

16:00

Malé divadlo/Jihočeské divadlo, Hradební 18 - Andělíček Toníček - s mikulášskou nadílkou - vánoční pohádka - Malé divadlo/Jihočeské divadlo

5.12.

16:15

Literární kavárna Měsíc ve dne - Mikuláš v Nové ulici - představení pro děti, mikulášská nadílka, workshop žonglování, ve 20:00 Mikulášská párty

5.12.

17:45

Náměstí Přemysla Otakara II. - Přílet anděla - statutární město České Budějovice a KVELB Ateliér, z. s.

5.12.

18:30

Náměstí Přemysla Otakara II. - Lenka Dusilová - Baromantika - koncert - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

5.12.

20:00

DK Slavie - Večerní čaje v Armáďáku - kapely Sinners, Sharpers, Helios, Fellows - agentura M-ARS CB, s. r. o.

6.12.

10:00

Malé divadlo/Jihočeské divadlo, Hradební 18 - Andělíček Toníček - vánoční pohádka - Malé divadlo/Jihočeské divadlo

6.12.

14:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Adéla Lounková - koncert - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

6 12.

16:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Never Been 2 Jamaica - koncert folk-pop - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

6. 12.

18:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Den s Blaníkem - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

6. 12.

19:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Petra Černocká - koncert - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

6.12.

21:00

Café Klub SLAVIE - Sto zvířat - Tlustý turné

7.12.

10:00 – 16:00

Galerie Pod kamennou žábou - 2. Adventní dílna pro děti i dospělé - výroba ozdob a dekorací na vánoční stromeček - výtvarný atelier TVOR, o. s.

7.12.

13:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Téměř divadelní společnost - divadlo pro děti - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

7.12.

15:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Divadlo potulného čajovníka - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

7.12.

15:00

Studentské universitní divadlo, Hroznová 8 - Pohádkový SoUDek - Sněhová vločka (oSUDí) - pohádka - Studentské universitní divadlo

7.12.

17:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Nezřízené divadlo - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

7.12.

17:30

Galerie Pod kamennou žábou - 2. Adventní zpívání - dětský pěvecký sbor Skřivánek ze Zlivi

7.12.        

18:30        

Náměstí Přemysla Otakara II. - Pohádkové adventní KINO - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

7.12.

19:00

DK Metropol, společenský sál - Pavel Šporcl - GIPSY FIRE Generali Tour 2014 – koncert

8.12.

15:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Hodina slávy - školní vystoupení - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

8.12.

16:30

Náměstí Přemysla Otakara II. - Kulinář Petr Stupka - živé vystoupení s ochutnávkou kulinářských dobrot - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

8.12.

18:00 – 19:00

Dům dětí a mládeže, U Zimního stadionu 1 - Vánoční koncert hudebního oddělení - Kytary 1, Vávra - DDM Č. B.

8.12.

18:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Dana Krausová - české koledy od historie po současnost - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

8.12.

18:00

Velký koncertní sál konzervatoře, Kanovnická 22 - Adventní koncert pro Diecézní a Městskou charitu - účinkují posluchači konzervatoře - Konzervatoř České Budějovice

8.12.

19:00

DK Metropol, společenský sál - Fešáci „Vánoční saloon Fešáků“ - koncert, hosté: Petr Novotný a Petr Martinák

8.12.

19:00

Koncertní síň O. Jeremiáše - Andělská Zuzana - vzpomínkový koncert na Zuzanu Navarovou - skupina NEŘEŽ, Filip M. a Katka Koščová - Jihočeská filharmonie České Budějovice

9.12.

15:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Hodina slávy - školní vystoupení - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o

9.12.

16:30

Náměstí Přemysla Otakara II. - Žestě dvěstě - koncert žesťového orchestru - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

9.12.

17:00

Městský kulturní dům - Vánoční koncert - účinkují žáci ZUŠ - ZUŠ Piaristické náměstí

9.12.

17:30 – 18:30

Dům dětí a mládeže, U Zimního stadionu 1 - Vánoční koncert hudebního oddělení - Kytary 2, Vávra - DDM Č. B.

9.12.

18:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Flám - koncert folk-pop - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

9.12.

19:00

Studiový sál Českého rozhlasu České Budějovice, U Tří lvů 1 - Nezmaři - adventní koncert - Český rozhlas České Budějovice

10.12.

15:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Hodina slávy - školní vstoupení - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

10.12.

17:15

Náměstí Přemysla Otakara II. - Dudlajda - vánoční koncert - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

10.12.

18:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Česko zpívá koledy - společné zpívání koled - Českobudějovický deník a RK Invest s.r.o

10.12.

18:00

Dům dětí a mládeže, U Zimního stadionu 1 - Vánoční koncert hudebního oddělení - Flétny 1, Fillová - DDM Č. B.

10.12.

18:30

Malé divadlo/Jihočeské divadlo, Hradební 18 - Jak jsem byl Cyrano - „velké drámo“ - od 7 let - Malé divadlo/Jihočeské divadlo

10.12.

19:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Jana Koubková a Quartet - koncert jazzové legendy - statutární město České Budějovice, RK Invest s.r.o

10.12.

19:00

Koncertní síň O. Jeremiáše - Vánoční koncert skupiny CIMBAL CLASSIC - Jihočeská filharmonie České Budějovice

10.12.

19:00

DK Metropol, společenský sál - MORAVANKA Jana Slabáka - Vánoční koncert

11.12.

14:00 – 17:00

DK Slavie - Vánoční Seniorská píseň - účinkují Jihočeské seniorské soubory - Městská organizace Svazu důchodců ČR České Budějovice

11.12.

14:00

Jihočeská vědecká knihovna, Na Sadech 27, dětské oddělení - Vánoční pečení - aneb zkuste si v knihovně vyrobit vánoční cukroví - setkání dětských čtenářů s cukrářstvím Ambrozia

11.12.

15:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Hodina slávy - školní vystoupení - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

11.12.

18:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Ohlasy kůrů andělských - koncert sboru opery JD - Jihočeské divadlo

11.12.

19:00

Studentské universitní divadlo, Hroznová 8 - OBJEKTIVně v SUDu - Já, moje romská rodina a Woody Allen - Studentské universitní divadlo

11.12.

19:00

Studiový sál Českého rozhlasu České Budějovice, U Tří lvů 1 - Šohajka z Dolních Bojanovic, kapelník Vojtěch Ducháček - Český rozhlas České Budějovice

11.12.

19:30

Klášterní kostel Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí - Gospelové Vánoce - tradiční vánoční koncert s jedinečnou atmosférou - statutární město České Budějovice

11.12.

21:00

Café Klub SLAVIE - UDG + Voxel - koncert s písničkářem Voxelem

12.12.

8:30 – 15:00

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích - Tvořivé dílny pro děti s Atelierem TVOR

12.12.

13:30

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích - Divadlo pro děti

12.12.

15:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Hodina slávy - školní vystoupení - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

12.12.

16:30

Náměstí Přemysla Otakara II. - Smutný Karel – koncert, psychedelický rock revival - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

12.12.

17:30 – 18:30

Dům dětí a mládeže, U Zimního stadionu 1 - Vánoční koncert hudebního oddělení - Flétny 2 - DDM Č. B.

12.12.

18:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Mustang BluesRide - koncert rock & roll - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

12.12.

20:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Burma Jones - popový koncert - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

13.12.

10:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Adventní závodění s Nordblancem - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

13.12.

10:00

Malé divadlo/Jihočeské divadlo, Hradební 18 - Andělíček Toníček - vánoční pohádka - Malé divadlo/Jihočeské divadlo

13.12.

14:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Lakomá Barka - koncert folk - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

13.12.

16:00

Jihočeské divadlo, Dr. Stejskala 19 - Pošťácká pohádka - adventní pohádka

13.12.

17:30

Sál CASD, Fr. Šrámka 34 - Betlém - Město naděje - vánoční pásmo hudby a duchovního slova, provází ThMgr. Vítězslav Chán, MA - Církev adventistů sedmého dne

13.12.

16:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Den s Rockrádiem - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

13.12.

18:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Arakain - koncert - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

13.12.

19:00

DK Metropol, divadelní sál - Divadlo Járy Cimrmana - Vražda v salónním coupé

13.12. 19:30 Náměstí Přemysla Otakara II. - Metal Mode - koncert - RK Invest, s. r. o.
13.12. 21:00 Náměstí Přemysla Otakara II. - Bloody Rose - koncert - RK Invest, s. r. o.

13.12.

21:00

Café Klub SLAVIE - Blue effect - koncert legendární české rockové kapely

14.12. – 20. 12.

9:00 – 18:00

Náměstí Přemysla Otakara II., radnice - Radniční vánoční trhy - předvádění a prodej tradičního lidového umění, kulturní představení - statutární město České Budějovice

14.12.

10:00 – 16:00

Galerie Pod kamennou žábou - 3. Adventní dílna pro děti i dospělé - výroba lucerniček - výtvarný atelier TVOR, o. s.

14.12. – 19.12.

10:00 – 17:00

Radniční výstavní síň - Vánoční tvůrčí dílny pro děti - možnost zhotovení drobných dárečků či vánočních dekorací - statutární město České Budějovice

14.12.

13:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Téměř divadelní společnost - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

14.12.

15:00

Náměstí Přemysla Otakara II - Divadlo potulného čajovníka - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

14.12.

15:00

Studentské universitní divadlo, Hroznová 8 - Pohádkový SoUDek - Vločka Sněhulka (Divadélko Kašpárek) - veselá pohádka - Studentské universitní divadlo

14.12.

15:00

Divadlo U Kapličky - M. Mašková: Sněhová královna - pohádka - Divadelní soubor J. K. Tyla

14.12.

15:00

Malé divadlo/Jihočeské divadlo, Hradební 18 - Dalskabáty, hříšná ves - pohádková komedie - Malé divadlo/Jihočeské divadlo

14.12.

16:00

Jihočeské divadlo, divadelní sál DK Metropol - Louskáček - baletní vánoční příběh

14.12.

16:00 – 17:00

DK Slávie - Vánoční vystoupení FS DDM - Malý Furiant - DDM Č. B.

14.12.

17:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Divadlo Viďadlo - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

14.12.

17:30

Galerie Pod kamennou žábou - 3. Adventní zpívání - Cantus Firmus

14.12.

18:30

Náměstí Přemysla Otakara II. - Pohádkové adventní KINO - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

15.12.

15:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Hodina slávy - školní vystoupení - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

15.12.

16:30

Náměstí Přemysla Otakara II. - Kulinář Petr Stupka - živé vystoupení s ochutnávkou - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

15.12.

18:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - BuDuS - budějovický dudácký soubor - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

15.12.

18:00

DK Metropol, společenský sál - Andělská aukce 2014 – charitativní akce, dražba obrazů osob z rehabilitačního centra ARPIDA

15.12.

19:00

DK Metropol, Malá scéna - Petr Rímský a TRIO MS - folkový koncert s prvky šansonu, jazzu a bluesu

15.12.

19:00

DK Metropol, divadelní sál - Divadlo Palace - R. Cooney aj. Chapman: Do ložnice vstupujte jednotlivě! - divadelní představení

16.12.

15:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Hodina slávy - školní vystoupení - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

16. 12.

16:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Kabaret Kajbar - postmoderna, rap-alternative - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

16.12.

17:00

Husův sbor CČSH, Palackého nám. 1 - Žesťový sextet ŽESTĚ DVĚSTĚ - české a světové koledy

16.12.

18:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Úsvit + Úsviťáček - společné vystoupení dudáckých souborů - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

16.12.

18:00

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích - Koncert pěveckého souboru CANZONA

16.12.

19:00

DK Metropol, divadelní sál - Hana a Petr Ulrychovi & skupina JAVORY - vánoční koncert - agentura M-ARS CB, s. r. o.

16.12.

19:00

Studiový sál Českého rozhlasu České Budějovice, U Tří lvů 1 - Javor - folklorní soubor z Lomnice nad Lužnicí - Český rozhlas České Budějovice

17.12.

15:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Hodina slávy - školní vystoupení - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

17. 12.

16:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Den s Budějckou Drbnou - vítězné jihočeské kapely soutěžící na tomto portálu - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

17.12.

18:00

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích - Koledování s Úsvitem

17.12.

19:00

Jihočeská vědecká knihovna, Lidická tř. 1, audiosál - Koncert Swing Tria Avalon - hudba 30. a 40. let, J. Šafr, M. Voříšek, J. Kubeš - Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích

17.12.

19:00

Koncertní síň O. Jeremiáše - Jihočeská filharmonie a Nezmaři - dirigent Jan Talich - Jihočeská filharmonie České Budějovice

18.12.

13:30

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích - Divadlo pro děti

18.12.

15:00 – 19:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Advent s Českým rozhlasem České Budějovice - vystoupí Jihočeská Podhoranka, Rozhlasový swingový orchestr a Radek Tomášek s kapelou Simply the Four, moderuje K. Hálová - Český rozhlas České Budějovice a statutární město České Budějovice

18.12.

18:00

DK Metropol, malá scéna - ÚDĚL OSUDU - původní studentský muzikál

18.12.

18:30

Malé divadlo/Jihočeské divadlo, Hradební 18 - Dalskabáty, hříšná ves - pohádková komedie - Malé divadlo/Jihočeské divadlo

18.12.

19:00

Koncertní síň O. Jeremiáše - Jihočeská filharmonie a Nezmaři - dirigent Jan Talich - Jihočeská filharmonie České Budějovice

18.12.

19:30

Studentské universitní divadlo, Hroznová 8 - Jan Nepomuk Piskač - Počítání oveček - Studentské universitní divadlo

19.12.

15:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Hodina slávy - školní vystoupení - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

19.12.

16:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - After Hours - rockový koncert - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

19.12.

16:00

Katedrála sv. Mikuláše - Betlémské světlo - předávání světla přátelství z Betléma - Český rozhlas České Budějovice

19.12.

16:00

Jihočeská vědecká knihovna, pobočka Čtyři Dvory - Páteční čtení se Zauzlínou - pravidelný pořad pro děti od 3 do 6 let, tentokrát s knihou Tima Burtona „Můra noční předvánoční“ - Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích

19.12.

18:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Bobesh - funky-jazz koncert - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

19.12.

18:00

Kostel sv. Prokopa ve Staroměstské ulici - Adventní koncert ženského komorního sboru Bella Musica

19.12.

18:00

Jihočeské divadlo, divadelní sál DK Metropol - Louskáček - baletní vánoční příběh

19.12.

20:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Děda Mládek Ilegal Band - revival koncert - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

20.12.

9:00 – 16:00

Galerie Pod kamennou žábou - Žába vánoční - koledy, vánoční trh, výtvarná dílna i něco k zakousnutí a na zahřátí

20.12.

10:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Adventní závodění s Nordblancem - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

20.12.

15:00

Malé divadlo/Jihočeské divadlo, Hradební 18 - Dalskabáty, hříšná ves - pohádková komedie - Malé divadlo/Jihočeské divadlo

20.12.

16:00

DK Metropol, Divadelní sál - Louskáček - baletní vánoční příběh

20.12.

16:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Úsviťáček - dětský folklorní soubor - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

20.12.

17:00

Horká vana, kulturní klub - Adventní zpívání s Komorním pěveckým sdružením ABWUN - nejen vánoční spirituály a společný zpěv koled - Komorní pěvecké sdružení ABWUN

20.12.

17:30

Náměstí Přemysla Otakara II. - Den s Hitrádiem Faktor - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

20.12.

18:00

Café Klub SLAVIE - Vánoční večírek - oslava 3. výročí od otevření klubu s živým betlémem, hudbou a pečeným kaprem - animace: Nezřízené divadlo a kabaret Kajbar

20.12.

18:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Jaroslav Uhlíř - koncert - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

21.12.

9:00 – 17:00

Piaristické náměstí a Panská ulice - Vánoce na starém městě a staročeská vánoční ulička v Panské - předvádění a prodej tradičního lidového umění - agentura M-ARS a statutární město České Budějovice

21.12.

9:00 – 18:00

Galerie Pod kamennou žábou - Žába vánoční - koledy, pohádka, vánoční trh, výtvarná dílna i něco k zakousnutí a na zahřátí. Výtvarná dílna 9:00 – 14:00, vánoční pohádka O hvězdě, o pacholátku 15:00

21.12.

13:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Téměř divadelní společnost - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

21.12.

15:00

Literární kavárna Měsíc ve dne - Advent v Nové ulici - zpívání koled pod vánočním stromkem a povídání o jejich historii, v 19:00 Adventní párty s rozdáváním dárků

21.12.

15:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Divadélko Máma a Táta - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

21.12.

15:00

Studentské universitní divadlo, Hroznova 8 - Pohádkový SoUDek - Pohádka o chytrém Adámkovi a Pohádka o opravdové princezně (oSUDí) - Studentské universitní divadlo

21.12.

16:00

Jihočeské divadlo, Dr. Stejskala 19 - Musica Bohemica - adventní koncert

21.12.

17:00

Husův sbor CČSH, Palackého nám. 1 - Adventní koncert duchovních písní a árií - účinkují RNDr. L. Tříska, I. Lencová, V. Toms, J. Hajna, J. Maule - Náboženská obec CČSH

21. 12.

17:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Nezřízené divadlo - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

21.12.

17:30

Galerie Pod kamennou žábou - 4. Adventní zpívání - Furiant

21. 12.

18:30

Náměstí Přemysla Otakara II. - Pohádkové Adventní KINO - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

21.12.

19:00

Studiový sál Českého rozhlasu České Budějovice, U Tří lvů 1 - Dyškanti - adventní koncert - Český rozhlas České Budějovice

21.12.

19:00

Koncertní síň O. Jeremiáše - J. J. Ryba - Česká mše vánoční - dirigent Vojtěch Spurný - Jihočeská filharmonie České Budějovice

21.12.

19:00

DK Metropol, divadelní sál - 4TET - koncert

21.12.

20:00

DK Metropol, společenský sál - Lucie Bílá: Bílé Vánoce - vánoční koncert, doprovází kapela Petra Maláska, hosté: Kamil Střihavka a Zbigniew Czendlik

22.12.

16:30

Náměstí Přemysla Otakara II. - Dudlajda - folklorní vystoupení - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

22.12.

17:00

Piaristické náměstí - Živý Betlém - Borovanští betlémáři pantomimicky vyprávějí betlémský příběh - statutární město České Budějovice

22.12.

17:00 – 18:30

DK Metropol - Tradiční vánoční koncert přípravných pěveckých sborů Modřinky a Hvězdičky, pěveckých sborů Jitřenka a Puellae Budwicienses - DDM Č. B.

22.12.

18:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Vehicle club band - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

22.12. 19:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - Hodina slávy - vyhlášení Skiareál Lipno - statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.

22.12.

19:00

Café Klub SLAVIE - Cantus firmus - předvánoční vystoupení hosínského souboru historické hudby za použití dobových hudebních nástrojů

22.12.

19:00

Studentské universitní divadlo, Hroznová 8 - Galerie SUD - A. Archmanová a K. Reindlová: Průřez tvorbou - vernisáž výstavy maleb a kreseb - Studentské universitní divadlo

23.12.

18:00

Jihočeské divadlo, Dr. Stejskala 19 - Tradiční vánoční koncert

24.12.

22:00

Café Klub SLAVIE - Oh My Christ - Božskej mejdan za rytmů elektroswingu, jazzhouse, funky house s DJem Fluxem, HellSmithem a hosty

25.12.

17:00

Katedrála sv. Mikuláše v Českých Budějovice - J. J. Ryba - Česká mše vánoční „Hej Mistře“ - slavnostní bohoslužba, Collegium Musicum Budvicense, Jihočeské pěvecké sdružení, Katedrální sbor

25.12.

20:00

Café Klub SLAVIE - Somersby Gangster Trippin - vánoční edice legendární DNB akce Somersby Gangster Trippin se speciálním hostem a světovou hvězdou L-PLUS

26.12.

15:30

Husův sbor CČSH, Palackého nám. 1 - Vánoční koncert: J. J. Ryba: Česká mše vánoční „Hej Mistře“ a vánoční pastorely - Jihočeské pěvecké sdružení,  Katedrální sbor a Collegium Musicum Budvicense - Náboženská obec CČSH a Collegium Musicum Budvicense

26.12.

16:00

Jihočeské divadlo, Dr. Stejskala 19 - Tradiční vánoční koncert

27.12.

10:00

Malé divadlo/Jihočeské divadlo, Hradební 18 - Zvířátka a Petrovští - pohádka - Malé divadlo/Jihočeské divadlo

28.12.

17:00

Malé divadlo/Jihočeské divadlo, Hradební 18 - Kašpárek v rohlíku - dětský kabaret - Malé divadlo/Jihočeské divadlo

30.12.

10:00

Malé divadlo/Jihočeské divadlo, Hradební 18 - O jednom malém ježkovi - pohádka pro nejmenší - Malé divadlo/Jihočeské divadlo

31.12.

10:00

Malé divadlo/Jihočeské divadlo, Hradební 18 - Etiketa pro sígry - akční komedie - Malé divadlo/Jihočeské divadlo

31.12.

12:00

Náměstí Přemysla Otakara II. - 12. ročník Pohádkového poledne aneb po 4 věžích kolem Samsonovy kašny, setkání s 12 měsíčky a soutěž „O nejlepší silvestrovskou pomazánku“, vyhlášení „Zprávy o stavu Pohádkového království Václava V. Vydry“ a jiné legrácky pro děti a dospělé s fantazií - Pohádkové království, o. s.

31.12.

17:00

Jihočeské divadlo, divadelní sál DK Metropol - Divotvorný hrnec - muzikál

31.12.

17:00

Jihočeské divadlo, Dr. Stejskala 19 - Je úchvatná! - komedie

1.1.2015

16:00

Jihočeské divadlo, divadelní sál DK Metropol - Novoroční galakoncert

3.1.2015

15:00

Husův sbor CČSH, Palackého nám. 1 - Novoroční benefiční koncert pro diakonické středisko Nazareth - Náboženská obec CČSH

4.1.2015

17:00

Koncertní síň O. Jeremiáše - Novoroční koncert - Jihočeská filharmonie - dirigent Petr Chromčák, sólisté: Kristina Szeredy, Aleš Voráček - Jihočeská filharmonie České Budějovice





VÝSTAVY

 

7.10. – 31.1.2015

 

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích - Pošta jednou stopou

20.11. – 30.11.

10:00 – 18:00

Výstaviště České Budějovice, a. s. - Prodejní výstava perských koberců, po – ne: 10:00 – 18:00 hod.

25.11. – 21.12.

14:00 – 17:00

Galerie Pod kamennou žábou - Vánoční výstava výtvarného atelieru TVOR, út – pá: 14:00 – 17:00, vernisáž 25.11. od 17:00 hod.

26.11. – leden 2015

8:00 – 17:00

Biologické centrum Akademie věd ČR, Branišovská 31, vstupní hala - Výstava třešťského betlému - po – pá: 8:00 – 17:00

27.11. – 11.12.

 

Radniční výstavní síň - Autorská výstava - obrazy a kresby Jaroslava Platila

28.11. – 4.1.2015

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích - na Vánoce dlouhé noce - předvánoční kaleidoskop s tradičními řemesly

28.11. – 6.1.2015

 

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích - Štědrej večer nastal… - vánoční čas našich prababiček a zábavně vzdělávací program pro děti s názvem „Příběh Vánoc“

29.11. – 6.1. 2015

 

ART Galerie Present – „Sním, tedy jsem“ - výstava obrazů předních českých představitelů fantaskního umění

29.11.

9:00 – 18:00

Výstaviště České Budějovice, a. s. - Prezentační výstava středních škol

1.12. – 30.12.

 

Jihočeská vědecká knihovna, Lidická tř. 1 - Výstava malířských prací studentů SUP sv. Anežky České - SUP sv. Anežky České, Český Krumlov

1.12. – 15.1.2015

 

Jihočeská vědecká knihovna, Lidická tř. 1 - Člověk a stromy - výstava fotografií - Akademický klub třetího věku Aktiv, o. s.

1.12. – 15.1.2015

 

Jihočeská vědecká knihovna, Lidická tř. 1 - Genius loci jihočeské krajiny - výstava fotografií - Akademický klub třetího věku Aktiv, o. s.

2.12. – 31.1.2015

9:00 – 11:30

12:30 – 17:30

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích - 20 let Jižních Čech pohádkových s Jaroslavem Kerlesem + pohádkový knižní veletrh a autogramiády spisovatelů, vernisáž 2.12. od 10:30 - Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích a Pohádkové království, o. s. 

5.12. – 7.12.

 Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích - Výstava MILIRÁRIE

5.12. – 14.12.

9:00 – 18:00  DK Metropol, I. respirium a Kruhový sál - Vánoční prodejní výstava orchidejí

8.12. – 12.12.

10:00 – 17:00

Dům dětí a mládeže, U Zimního stadionu 1 - Vánoční výstava výrobků dětí a dalších vystavovatelů - DDM Č. B.

22.12. – 22.1.2015

Radniční výstavní síň - 750 let českobudějovické architektury - výstava fotografií - statutární město České Budějovice